Strona główna Sprzedaż Najgorzej wydane pieniądze w sklepie internetowym – 14 ofert czekających na frajerów

Najgorzej wydane pieniądze w sklepie internetowym – 14 ofert czekających na frajerów

 Przeczytasz w: 4 min.
0
1
Anitsleeper

W dobie AliExpress, w internetowych sklepach można znaleźć dosłownie wszystko, co pozwala Wam stworzyć wyobraźnia. Jeżeli ten przedmiot wciąż nie jest dostępny, być może wkrótce się pojawi – albo we wspomnianym chińskim sklepie albo na Amazonie albo w jeszcze innym miejscu, które oferuje mnóstwo zupełnie bezsensownego chłamu i niestety często za niemałe pieniądze.

Poniższa lista zawiera 14 produktów, które naprawdę możesz kupić w internecie. Trudno znaleźć jednak racjonalne uzasadnienie dla takich zakupów.

Zacznijmy od czegoś, co kojarzy większość z Was.

Fidget spinner

Ta niewielka zabawka działa na zasadzie obracających się łożysk, które skutecznie napędzają ją trzymaną w dwóch palcach. Najdłużej kręcące się fidget spinnery obracają się ponad 4 minuty – tego rodzaju „sprzęt” kosztuje około 80 złotych. W internecie znajdziemy oczywiście tańsze wersje – nawet za 2 złote. Jedyną funkcją fidget spinnera jest jego obracanie się. Zaprawdę, fascynujące.

Fidget Spinner - Wikipedia
Źródło: Wikipedia

 

Fidget stick

Chociaż zabawka ta nie zdobyła póki co tak olbrzymiej popularności jak fidget spinner, również nie zachwyca pod względem swojej funkcjonalności. Kształtem przypomina ścięty kręgiel (?). Cała „zabawa” polega na tym aby popchnąć fidget sticka tak, by obracając się wzdłuż krawędzi ustawił się pionowo na drugiej stopce. Wow. I to wszystko za jedyne 40 złotych – tyle kosztuje „oryginalny” fidget stick – The Jammer.

the jammer
Źródło: YouTube

 

the jammer - fidget stick
Źródło: YouTube

 

Alarm dla zasypiającego kierowcy

Jeżeli dużo jeździsz za kółkiem i zdarza Ci się przysypiać to…chwila, przysypiać? To lepiej oddaj prawo jazdy. W Chinach i na to mają patent. Na AliExpress kupimy alarm dla zasypiającego kierowcy. Wystarczy założyć go na ucho, jak słuchawkę bluetooth. Jeżeli przyśniemy i głowa „poleci” nam w dół, alarm zapiszczy i nas obudzi. Nie wiem jak to skomentować.

anti sleeper alarmer
Źródło: AliExpress

 

Kendama

Wróćmy jeszcze do tematu dziwnych zabawek. W pewnych bardzo wąskich kręgach amerykańskiej społeczności, popularną zabawką jest kendama. Co to jest? To kawałek drewnianego młoteczka połączonego sznurkiem z drewnianą kulą. Chociaż zabawka wywodzi się z Japonii, swój sukces świętuje głównie w działach sklepów internetowych z dziwnym gadżetami. Doprawdy trudno zrozumieć, że według materiałów na YouTubie główną grupą użytkowników są…25-30 latkowie.

kendama
Źródło: AliExpress

 

kendama tricki
Źródło: YouTube

Dobra, przejdźmy do prawdziwych dziwów.

 

Twarzokoc czyli koc na twarz

koc na twarz
Źródło: Amazon.com

Nie pytajcie mnie czemu to służy. Producent też nie wie. Po prostu pewnego dnia wstał i pomyślał, że musi to wyprodukować. Mankamentem koca jest to, że niewielki otwór pozwala tylko na odsłonięcie albo nosa albo ust – wybierajcie.

 

Folia do pilota

Doprawdy nie wiem, dlaczego ktoś chciałby obkleić swojego pilota jakąś śmierdzącą i zapewne klejąca się folią. Pilot jest sprzętem użytkowym, nie potrzebuje żadnych zabezpieczeń, z folią czy bez – i tak będzie działać latami.

folia do pilota
Źródło: AliExpress

 

Maska do usuwania zaskórników

I to naprawdę działa? A może po prostu lepiej się myć?

maska do usuwania zaskórników
Źródło: AliExpress

Naklejka samochodowa 3D

Gdybym miał 6 lat i chciał zrobić ojcu psikusa…to kto wie. Ale przeciętne, 6-letnie dziecko nie zamawia niczego przez internet. Poza tym tego typu żarty nie są tanie – to całe 7 złotych + przesyłka z Chin.

naklejka samochodowa
Naklejka samochodowa 3D

 

Przenośny pisuar dla dziecka

Ostatnio siedząc na ławce wrocławskiego rynku, usłyszałem jak młoda matka mówi do ojca, aby podał jej nocnik. Nie, nie dla niej – dla dziecka. Dziwne? Owszem, ale mamy 2017 rok. Wiele rzeczy jest dziwnych. Na AliExpress na przykład, znajdziemy przenośny pisuar dla dziecka. I to nie byle jaki, kolorowy i zachęcający do trafiania w cel. Jeżeli wejdziecie w ten link traficie do aukcji w chińskim sklepie – ostrzegam: zdjęcia są niepokojące.

przenośny pisuar dla dziecka
Źródło: AliExpress

Twiddle Fiddle

Jeżeli naprawdę Wam się nudzi podczas rozmowy przez telefon z klientem, możecie sięgnąć po długopis i rysować pokraczne rysunki. Ale to już przeszłość, bo teraz jest Twiddle Fiddle, czyli plastikowa plecionka, która…służy zaplątywaniu…węzłów…? Niestety po obejrzeniu kilku filmów na YouTube, nie odkryłem w tym nic, co kazałoby mi zapłacić za to ponad 50 złotych.

Twiddle Fiddle
Źródło: AliExpress

Okulary do gry w kosza

Że co? Cóż, ja tego nie wymyślałem. Ale są tacy, którzy postanowili to nie tylko kupić ale i przetestować. Tylko dla prawdziwych weteranów cudactw.

Nose aerobic basketbal
Źródło: stupid.com

Foot Bubbles

To dziadostwo naprawdę było reklamowane przez Messiego. Zestaw umożliwia przygotowanie wytrzymalszych baniek, które możemy podbijać. Producenci, wyjdźcie do ludzi, zobaczcie jak bawią się dzieci. Zwykłe bańki mydlane o wiele bardziej ich rajcują.

Foot Bubbles
Źródło: smyk.pl

 

Stojak na łyżkę i pokrywkę

Jedni powiedzą innowacja, drudzy powiedzą – nonsens. Ja jestem po stronie tych drugich. Nie widzę najmniejszego sensu by wydać blisko 20 złotych na kawałek blachy.

stojak na łyżkę i pokrywę
Źródło: AliExpress

 

 

A na koniec – HICIOR!

Torba na kota

Napiszę jedno: WTF?

Torba do przenoszenia kota
Źródło: Amazon.com

 

torba na koteła
Źródło: YouTube

I to by było na tyle. Jeżeli macie informacje na temat innych dziwacznych gadżetów, zabawek, pomocy domowych, które zostały stworzone właśnie dla takich subiektywnych przeglądów jak ten, napiszcie je w komentarzach.

Fotografia główna: AliExpress.com

Załaduj więcej z działu Sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam

Call to action 📢 – jak przyciski i hasła wpływają na zachowanie użytkownika?