Branding

Kolory marketingu – logotypy agencji marketingowych

kolory marketingu 2019

Kolory są wszędzie. Wywołują skojarzenia, pozwalają nam zapamiętać miejsca, osoby i wydarzenia. Przyprawiają o radość, smutek, nostalgię lub ekscytację. Pozwalają łatwiej przyswajać wiedzę, utożsamiać się z czymś czy rozpoznawać miejsca, obiekty czy sytuacje. Kolory mogą również stanowić wyróżnik, np. marki. Są jednym z elementów identyfikacji wizualnej i często wpływają na to czy coś polubimy czy też nie. Niniejszy artykuł stanowić …

Brandlessness – bezmarkowość

Sos pomidorowy Brandless

Pojęcie bezmarkowości to zupełnie luźne tłumaczenie angielskiego słowa “brandlessness”, które ukute zostało całkiem niedawno w raporcie “The Future 100” opublikowanym przez grupę JWT Intelligence. Mówi ono o nowatorskiej autoprezentacji elementów brandingu.

Kolory w branży IT

Kolory w IT - Radek Skowron

Logotyp często wykorzystuje w identyfikacji wizualnej zróżnicowane kolory. Jeżeli logo nie jest przedstawione w pełni w kolorze z identyfikacji, to często posiada choćby niewielki element, który wyróżnia znak marki. W tym artykule postanowiłem przyjrzeć się logotypom identyfikującym firmy z branży IT.

Logo – wyraża więcej niż…no właśnie, ile słów?

Tanie Dobre Logo - Radek Skowron

Logo to prosta (w założeniu) forma graficzna, który powinna identyfikować daną markę. Wyrażane jest najczęściej za pomocą sygnetu – czyli znaku graficznego, logotypu – czyli napisu lub/i hasła marki. Logo może naturalnie składać się ze wszystkich powyższych form jednocześnie. Czy logo wyraża esencję marki? Czy prosta grafika może zastąpić słowa?