Offtopic

Przeglądarki mobilne na Androida – którą wybrać w 2020?

Przeglądarki mobilne na Androida 2020

Rynek przeglądarek mobilnych na Androida jest znacznie większy niż przeglądarek dostępnych na desktopy. Ile przeglądarek mamy do wyboru, czym się różnią, jakie mają unikalne funkcje i w końcu – którą z nich wybrać? O tym w przeglądzie mobilnych przeglądarek dostępnych na Google Play w 2019 roku.

Domeny, które mają złego właściciela

Domeny

Rynek domen jest ogromny, ceny za niektóre z nich wzrastają, zwłaszcza za domeny z niezbyt popularnymi jeszcze rozszerzeniami jak .guru, .expert czy .online. Domenę z rozszerzeniem .pl możemy kupić już za 10 zł, zaś domenę z rozszerzeniem .expert dopiero za około 150 zł. Ceny domen, które “powinny” należeć do właściciela marki w nazwie domeny, mogą być jednak wielokrotnie droższe.

Automatyzacja i robotyzacja a przyszłość zawodów

nowoczesna metropolia

Na pewno spotkaliście się z tak zwanymi kioskami w sieci fast foodów McDonald’s. Pozwalają one na samodzielne zamawianie produktów, skonfigurowanie swojego zamówienia, rodzaj wydania (na miejscu/na wynos) oraz wybór metody płatności. Zastępują one pracowników, którzy robili właściwie to samo, zaś samym klientom pozwalają nieco dłużej zastanowić się nad wyborem.

16 tricków w wyszukiwarce – jak szukać trafniej w Google?

Jak korzystać z Google

Google to bez dwóch zdań najpopularniejsza wyszukiwarka świata i najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Polsce. W naszym kraju korzysta z niej ponad 95% użytkowników i nic nie wskazuje na to, aby trend miał się odwrócić. Użytkownicy microsoftowego Binga stanowią bardzo niewielki odsetek, który wynikać może na przykład z niewiedzy (korzystanie z domyślnego softu na komputerze – tj. wyszukiwarka Edge).

Ile cukru znajduje się w produktach spożywczych?

płatki-śniadaniowe

W 1957 roku amerykański doktor William Coda Martin, postanowił odpowiedzieć na pytanie – kiedy jedzenie jest jedzeniem, a kiedy trucizną. Według definicji którą opracował, w kontekście medycznym trucizną jest każda substancja znajdująca się w ciele, mogąca powodować choroby. W kontekście fizycznym, trucizną w jego uznaniu była każda substancja, która doprowadzała do jakiejś nienaturalnej reakcji w organizmie.

Kasy samoobsługowe – za i przeciw

zakupy

Pierwsze kasy samoobsługowe w Polsce pojawiły się w sieci Auchan – przywędrowały do nas za sprawą sukcesu, jaki odniosły na swoim pierwotnym terenie. Prawdopodobnie jednak, największy wpływ na strategię innych marek, odegrały kasy samoobsługowe w Tesco, które odznaczały się niezłym tempem działania i małą ilością problemów.

12Strona 1 z 2