Offtopic

Jak pobrać film z zamkniętej grupy na Facebooku?

Filmy zamieszczane na Facebooku na publicznych profilach można pobrać w szybki sposób, wykorzystując rozmaite strony internetowe, które wymagają jedynie adresu strony internetowej z filmem. Nie pomogą nam jednak wtedy, kiedy film znajduje się w grupie zamkniętej. Jak sobie z tym poradzić?

YouTube Na czasie – co jest popularne w Europie?

youtube trendy europa 06 2020

Karta Na czasie w serwisie YouTube to lista popularnych w ostatnich kilku lub kilkunastu dniach materiałów wideo. Amatorskie filmiki czy profesjonalne produkcje? Przypadkowi autorzy czy dobrze kojarzone sylwetki twórców? Krótkie, spontaniczne materiały czy długo planowany content? Co jest popularne na YouTube w europejskich krajach? O tym w tym artykule.

Przeglądarki mobilne na Androida – którą wybrać w 2020?

Przeglądarki mobilne na Androida 2020

Rynek przeglądarek mobilnych na Androida jest znacznie większy niż przeglądarek dostępnych na desktopy. Ile przeglądarek mamy do wyboru, czym się różnią, jakie mają unikalne funkcje i w końcu – którą z nich wybrać? O tym w przeglądzie mobilnych przeglądarek dostępnych na Google Play w 2019 roku.

Domeny, które mają złego właściciela

Domeny

Rynek domen jest ogromny, ceny za niektóre z nich wzrastają, zwłaszcza za domeny z niezbyt popularnymi jeszcze rozszerzeniami jak .guru, .expert czy .online. Domenę z rozszerzeniem .pl możemy kupić już za 10 zł, zaś domenę z rozszerzeniem .expert dopiero za około 150 zł. Ceny domen, które “powinny” należeć do właściciela marki w nazwie domeny, mogą być jednak wielokrotnie droższe.

Automatyzacja i robotyzacja a przyszłość zawodów

nowoczesna metropolia

Na pewno spotkaliście się z tak zwanymi kioskami w sieci fast foodów McDonald’s. Pozwalają one na samodzielne zamawianie produktów, skonfigurowanie swojego zamówienia, rodzaj wydania (na miejscu/na wynos) oraz wybór metody płatności. Zastępują one pracowników, którzy robili właściwie to samo, zaś samym klientom pozwalają nieco dłużej zastanowić się nad wyborem.

16 tricków w wyszukiwarce – jak szukać trafniej w Google?

Jak korzystać z Google

Google to bez dwóch zdań najpopularniejsza wyszukiwarka świata i najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Polsce. W naszym kraju korzysta z niej ponad 95% użytkowników i nic nie wskazuje na to, aby trend miał się odwrócić. Użytkownicy microsoftowego Binga stanowią bardzo niewielki odsetek, który wynikać może na przykład z niewiedzy (korzystanie z domyślnego softu na komputerze – tj. wyszukiwarka Edge).

12Strona 1 z 2